ZHR

HOPR na Światowych Dniach Młodzieży

Służba medyczna HOPR na Światowe Dni Młodzieży 2016

Zakończyła się rekrutacja na służbę na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. ZHR Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe organizuje największe w swojej historii zabezpieczenie medyczne. Wystawimy ponad 1300 harcerek i harcerzy ZHR – wśród nich sanitariuszy, ratowników HOPR i ratowników KPP. ŚDM to co najmniej tydzień służby medycznej, jakiej jeszcze w ZHR nie było.

Służba w patrolach medycznych HOPR obejmie nie tylko członków tej formacji, ale kilkuset członków ZHR, którzy zostaną przeszkoleni przed Światowymi Dniami Młodzieży. Służba ZHR podczas Światowych Dni Młodzieży to wielkie przedsięwzięcie, do którego HOPR przygotowuje się od ubiegłego roku. Od wiosny’2015 ruszyły szkolenia nowych ratowników KPP, a na poziomie okręgów HOPR odbyło się już ponad 20 kursów dla sanitariuszy HOPR i ratowników HOPR. Kursy organizowane są cały czas, a obecnie pracujemy  nad organizacją i logistyką naszej służby na ŚDM, by jak najlepiej służyć w Krakowie.

Na naszej stronie HOPR na ŚDM znajdziesz stale aktualizowane informacje o służbie podczas ŚDM. Będziemy je uzupełniać i zmieniać, w miarę ustalania szczegółów i zasad, które nie zależą tylko od HOPR, czy ZHR. Wynikają one np. z umów i zasad określanych przez organizatorów ŚDM, czy też Krakowskie Pogotowie Ratunkowe i Wojewodę Małopolskiego, który koordynuje największe w historii zabezpieczenie medyczne w Polsce.

Adam Niemkiewicz hm.
Komendant Główny HOPR

Partnerzy: