Kurs KPP44

Miejsce: Ośrodek Ząbie ZHR
Termin: 2020-08-04 - 2020-08-09

do 06.07.2020 poprzez formularz https://forms.gle/h2mGFKkn1GpnDX676

Ze względów obowiązujących reżimów sanitarnych liczba miejsc jest ograniczona i  liczy się kolejność zgłoszeń. Przy braku odpowiedniej liczby chętnych kurs zostanie odwołany. Osobom zakwalifikowanym wysyłamy mailem potwierdzenie o przyjęciu na kurs i dalsze instrukcje.

- członkowie ZHR – min. 18 lat

- członkowie HOPR ZHR – min. 18 lat

Ukończenie kursu nie jest zobowiązaniem do wstąpienia do HOPR, choć bardzo to polecamy.

Kurs KPP z noclegami, wyżywieniem i transportem to koszt ponad 1000 zł, z uwagi na środki, które HOPR uzyskuje z dotacji mamy następującą propozycję:

200 zł dla członków HOPR ZHR

300 zł dla pozostałych członków ZHR

Organizacja: Komenda Główna HOPR

UWAGA! Kurs odbędzie się jeśli zbierze się wystarczająco duża liczba chętnych oraz jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie pogorszy się.
Program, przebieg i kadra kursu są uregulowane rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Kurs trwa 66 godzin i zawiera w programie m.in. takie zagadnienia:

- organizacja ratownictwa medycznego oraz bezpieczeństwo,
- sprzęt ratowniczy,
- anatomia i fizjologia człowieka, ocena poszkodowanego, badanie wstępne i szczegółowe,
- poszkodowany nieprzytomny, resuscytacja i defibrylacja AED,
- stany nagłe - drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia,
- urazy mechaniczne i obrażenia,
- zdarzenie masowe, mnogie, segregacja wstępna,
- psychologiczne wsparcie poszkodowanych.

Kurs kończy się państwowym egzaminem.

Dojazd:

Jeśli uzbiera się wystarczająco duża liczba chętnych, zorganizujemy transport autokarem (w godzinach 19-20 03.08.2020). Jest to jednak kwestia nadal ustalana- szczegóły doślemy mailowo. Za dojazd transportem publicznym zwracamy środki przelewem po kursie na zasadach delegacji.
Zachęcamy jednak do zorganizowania własnego transportu samochodem, zwrot środków za transport na zasadzie delegacji przy co najmniej 3 kursantach, stawka kilometrowa 0,5 zł/km.

Nocleg:

W domkach letniskowych w Ośrodku Ząbie ZHR, z zachowaniem obowiązujących zaleceń GIS. Miejsce zostanie jeszcze potwierdzone mailowo.
UWAGA! Dla osób dojeżdżających organizowanym przez nas autokarem 03.08.2020 zakwaterowanie odbywa się wieczorem 3 sierpnia!

Wyżywienie:

Zapewniamy 3 posiłki w ciągu dnia, obiad w postaci cateringu.

Po zaliczeniu kursu (obowiązkowe uczestnictwo we wszystkich zajęciach) i zdaniu egzaminu absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia kursu i tytuł RATOWNIKA uprawniający i zobowiązujący do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (ratownik KPP) to najwyższe uprawnienia państwowe dla osób niemających wykształcenia medycznego i równolegle stopień wyszkolenia w HOPR ZHR.