ZHR

Szkolenia HOPR przed ŚDM

Szkolenia HOPR przed ŚDM

Szkolenia w HOPR organizowane są na dwóch poziomach: przez okręgi HOPR i przez Komendę Główną HOPR.

Na podstawie zapotrzebowania w okręgach koordynatorzy HOPR organizują szkolenia na poziomie sanitariusza i ratownika HOPR. W ciągu ostatniego roku odbyło się już ponad 20 szkoleń i planowane są kolejne. W niektórych okręgach HOPR szkolenia już się kończą. Standardowo szkolenia tego typu trwają 2-3 dni – najczęściej w weekendy.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Komenda Główna HOPR zorganizowała już 10 szkoleń dla ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP). W tym roku szkolenia były w styczniu, lutym, kwietniu i maju. Obecnie startujemy ze specjalnymi edycjami (tak samo jak w poprzednich latach) dla maturzystów – w maju i czerwcu. Standardowo szkolenie KPP trwa 6-7 dni, a razem z kursem ratownika wodnego 12-14 dni. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie szkoleniami KPP Komendant Główny HOPR podjął decyzję, że czasowo (do czasu ŚDM) szkolenia KPP wyjątkowo będą organizowane także na poziomie okręgów HOPR we współpracy i dofinansowaniu z KG HOPR. Z uwagi na bardzo długi czas szkolenia (66h), za zgodą swojego koordynatora HOPR będzie można uczestniczyć w szkoleniu KPP w innym okręgu HOPR.

Wiemy, że każdy członek HOPR, który jedzie na ŚDM będzie musiał przejść dodatkowe szkolenia – ćwiczenia. Będą to szkolenie z łączności, procedur na ŚDM, struktury i współpracy służb oraz rozpoznanie terenu do patrolowania. Szkolenie będzie trwało ok. 8-10 godzin. Dlatego już teraz informujemy, że wejście do służby medycznej jest możliwe min. po 24 godzinach od momentu zameldowania się w biurze Zlotu ZHR na ŚDM. Zakres szkoleń obecnie ustalamy z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym, Komitetem Organizacyjnym ŚDM oraz innymi służbami.

Aktualne informacje o naszych wszystkich szkoleniach znajdziecie w zakładce „szkolenia” na stronie głównej HOPR. Ale jeśli nie znajdziesz odpowiedniego szkolenia w Twoim okręgu w najbliższym czasie warto NAJPIERW napisać maila z pytaniem do swojego Koordynatora w Okręgu HOPR.

Partnerzy: