ZHR

Akcja poboru krwi

Akcja poboru krwi

Czy zastanawialiście się kiedyś przy organizacji imprezy swojego środowiska, hufca, chorągwi czy okręgu o dodatkowej „atrakcji”? I to nie żadnym turnieju w jeździe na turbospalinowych wrotkach czy jedzeniu pałeczkami pieczonego prosiaka na czas, ale o.. akcji poboru krwi. Wszędzie tam, gdzie gromadzą się nasze pełnoletnie harcerki i harcerze oraz sympatycy i przyjaciele, warto pomyśleć o takiej inicjatywie. Bywa i tak, że nasze plany pękają w szwach z powodu ilości fajerwerków jakie przygotowaliśmy, ale jeśli tylko istnieje możliwość, zachęcamy do skorzystania z niej. Może warto pomyśleć, aby to właśnie taka akcja była główną „imprezą”…

To wspaniałe pole służby  jak np. pomoc przy organizacji akcji, czy nauczanie udzielania pierwszej pomocy w trakcie jej trwania, ale przede wszystkim możliwość podzielenia się krwią – jednym z najcenniejszym darów jaki możemy ofiarować!

Wbrew pozorom organizacja akcji poboru krwi nie jest trudna. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa posiadają tzw. „krwiobusy” – czyli mobilne stacje poboru krwi oraz specjalne ekipy wyjazdowe, które  delegowane są z centrów do mniejszych miejscowości, aby każdy miał możliwość oddania krwi.

Z reguły wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, lub skontaktować się z danym RCKiK i zgłosić chęć organizacji akcji, a następnie ustalić szczegóły dotyczące m.in. miejsca, terminu, ilości potencjalnych dawców. Dla ułatwienia, klikając poniżej na wybrane miasto, dowiecie się jak zorganizować akcję poboru krwi w danym RCKiK.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w:

Jeśli jednak masz wątpliwości i chciałbyś najpierw poradzić się nas, pisz śmiało na [email protected] 

Partnerzy: